- ΑΘΛΗΤΙΚΑ, ΘΗΒΑ

7 χρυσά μετάλλια , δόθηκαν στη Θήβα, στους Πανελλήνιους Περιφεριακούς Προκριματικούς Αγώνες

Με 18 αθλητές συμμετείχε το τμήμα,  Badminton του Φ.Ε.Ο.Θ. όπου και πέτυχε σημαντικές νίκες στους Περιφερειακούς Προκριματικούς Πανελλήνιου Αγώνες, την  Κυριακή  6/12/2015 , στο κλειστό του Λαυρίου.

Πρόκειται για αγώνες  α’ φάσης αγωνιστικού έτους 2015-2016, στις κατηγορίες παμπαίδων – παγκορασίδων  U-11 και παίδων – κορασίδων U-17.

12348647_956051274463163_1302505574_n

Η αθλήτριά μας ΚΡΟΥΣΤΑΛΗ ΔΗΜΗΤΡΑ-ΚΑΛΟΜΟΙΡΑ κατέκτησε τρία (3) μετάλλια, ένα (1) χρυσό μετάλλιο στο διπλό με την ΒΟΓΚΛΗ ΒΑΣΙΛΙΚΗ και δύο (2)  ασημένια μετάλλια στο απλό και στο διπλό μικτό.

Η αθλήτριά μας ΒΟΓΚΛΗ ΒΑΣΙΛΙΚΗ κατέκτησε τρία (3) μετάλλια, ένα (1) χρυσό μετάλλιο στο διπλό και δύο (2) χάλκινα μετάλλια στο απλό και το διπλό.

Οι αθλήτριες στην κατηγορία U-11 κατέκτησαν, το ασημένιο μετάλλιο  η ΠΑΠΑΧΡΗΣΤΟΥ ΔΕΣΠΟΙΝΑ και το χάλκινο μετάλλιο η ΜΑΓΚΟΥΤΗ ΛΑΜΠΡΙΝΗ και η ΛΕΜΠΕΣΗ ΑΝΤΩΝΙΑ.

12348729_956051211129836_1391235619_n

Στην κατηγορία U-17 , κατέκτησε τρία (3) χρυσά μετάλλια ο αθλητής μας ΜΠΟΥΛΙΟΣ ΜΑΡΙΟΣ-ΜΙΧΑΗΛ, στο απλό, στο διπλό με τον συναθλητή του ΤΣΙΩΛΗ ΓΕΩΡΓΙΟ και στο μικτό διπλό με την ΜΠΑΡΤΖΟΥ ΠΑΝΤΕΛΙΑ της Αναγέννησης Λιβαδειάς.

Ο αθλητής μας ΤΣΙΩΛΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ κατέκτησε ένα (1) χρυσό μετάλλια για την πρώτη θέση στο διπλό παίδων και ένα (1) ασημένιο μετάλλιο  στο μικτό διπλό με την συναθλήτριά του ΚΟΥΣΤΑΛΗ ΔΗΜΗΤΡΑ – ΚΑΛΟΜΟΙΡΑ.

Ο αθλητής μας ΒΕΝΙΖΕΛΟΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ κατέκτησε ένα (1) χάλκινο μετάλλιο στο μικτό διπλό με την συναθλήτρια του ΒΟΓΚΛΗ ΒΑΣΙΛΙΚΗ.

Στην κατηγορία U-11 στο απλό παμπαίδων  και στον τελικό αγωνίστηκαν για την πρώτη και δεύτερη θέση δύο αθλητές του Φ.Ε.Ο.Θ. με τελικό νικητή (ΧΡΥΣΟ ΜΕΤΑΛΛΙΟ) τον  ΓΚΙΟΚΑ ΓΕΩΡΓΙΟ και με τον ΡΟΥΣΣΗ ΑΘΑΝΑΣΙΟ να κατακτά την δεύτερη θέση (ΑΣΗΜΕΝΙΟ ΜΕΤΑΛΛΙΟ).