- ΑΘΛΗΤΙΚΑ

Λεβαδειακός – Απόλλων Λάρισας 0-0

Με τον βαθμό της ισοπαλίας έφυγε από την Λιβαδειά ο Απόλλων Λάρισας, εν αντιθέσει με τον Λεβαδειακό που έχασε την ευκαιρία να νικήσει και να επιστρέψει στην κορυφή. Οι «πράσινοι» του Σωτήρη Αντωνίου ήταν αυτοί, που είχαν την πρωτοβουλία των κινήσεων από τα πρώτα λεπτά του ματς, χωρίς όμως να απειλήσει ιδιαίτερα την εστία του Αστρά.

Στο 42΄ οι Βοιωτοί έφτασαν κοντά στο να προηγηθούν στο σκορ, ο Μπιανκόνι όμως έπειτα από σέντρα του Μεχία, δεν μπόρεσε να βρει την μπάλα και να την στείλει στα δίχτυα των Θεσσαλών. Από το σημείο εκείνο και μετά δεν άλλαξε κάτι στο σκορ, με συνέπεια το στείρο 0-0 να μείνει ως έχει μέχρι το τέλος του ημιχρόνου. Στην επανάληψη ο Λεβαδειακός ενέτεινε την πίεση του, προκειμένου να φτάσει στο γκολ.