- ΑΘΛΗΤΙΚΑ

ΟΦ Ιεράπετρας – Λεβαδειακός 1-1

Σε στραβοπάτημα και δη εκτός έδρας υποχρεώθηκε ο Λεβαδειακός, ο οποίος άφησε δύο βαθμούς στο «Βουζουνεράκειο»… εν αντιθέσει με τον ΟΦ Ιεράπετρας που πήρε σημαντικό βαθμό στην μάχη που κάνει για παραμονή. Έπειτα από τα πρώτα λεπτά του αγώνα τα οποία κινήθηκαν σε πολύ χαμηλό τέμπο, ο Λεβαδειακός ήταν αυτός που κυριάρχησε στο ματς και στο 30΄ έφτασε κοντά στο 1-0, το σουτ  όμως του Νίαμ σταμάτησε στο δοκάρι της εστίας του Αθανασόπουλου.

Αυτό το οποίο δεν μπόρεσαν να πετύχουν οι Βοιωτοί σε εκείνο το χρονικό σημείο, το πέτυχαν οι Κρητικοί στο 40΄, όταν ο Κούστα ευστόχησε στο πέναλτι που κέρδισε ο Βογιατζής από τον Παναγιώτου. Από το σημείο εκείνο και μετά δεν άλλαξε κάτι στο σκορ, το οποίο και διατηρήθηκε ως είχε μέχρι το τέλος του πρώτου ημιχρόνου. Στην επανάληψη οι «πράσινοι», μετά και τις αλλαγές που έκανε ο Τζιουζέπε Σανίνο πίεσαν για να φτάσουν στην ισοφάριση.

Στο 84΄ ο Λεβαδειακός έχασε μεγάλη ευκαιρία με τον Τζημόπουλο να κάνει το 1-1, ο Αθανασόπουλος όμως έπεσε στην γωνία του και απέκρουσε την κεφαλιά του… Ότι δεν μπόρεσε το στερεοελλαδίτικο συγκρότημα να πετύχει σε εκείνο το χρονικό σημείο, το πέτυχε στο 88΄ με τον Μαρίνου, ο οποίος με κεφαλιά ισοφάρισε σε 1-1 που ήταν και το τελικό αποτέλεσμα…