- ΑΘΛΗΤΙΚΑ

Ο ΛΕΒΑΔΕΙΑΚΟΣ επικράτησε του Απόλλωνα Λάρισας με 4-2

Ο ΛΕΒΑΔΕΙΑΚΟΣ επικράτησε του Απόλλωνα Λάρισας με σκορ 4-2, σε φιλική αναμέτρηση που διεξήχθη σήμερα το απόγευμα στο δημοτικό στάδιο.
Στο 10’, έπειτα από εκτέλεση κόρνερ από τα αριστερά, ο Γαϊτανίδης με κεφαλιά άνοιξε το σκορ.
Οι φιλοξενούμενοι ισοφάρισαν δέκα λεπτά αργότερα με τον Μπαστιάνο να σκοράρει με κεφαλιά, μετά από σέντρα του Λίταινα από τα αριστερά.
Στις καθυστερήσεις του α’ ημιχρόνου ο Γαϊτανίδης πετυχαίνοντας το δεύτερο τέρμα του, αυτή τη φορά με διαγώνιο πλασέ, έπειτα από πάσα του Συμελίδη πέτυχε το 2-1, που ήταν και το σκορ του α’ μέρους.
Στο 55’ οι φιλοξενούμενοι ισοφάρισαν εκ νέου με πλασέ του Γκουντρουμπή, ο οποίος εκμεταλλεύτηκε τη μπαλιά του Λίταινα.
Στο 66’ ο Nili με διαγώνιο πλασέ έκανε το 3-2 και στις καθυστερήσεις τις αναμέτρησης ο Poletto με σουτ, έπειτα από ατομική προσπάθεια σφράγισε τη φιλική νίκη της ομάδας μας.