- ΑΘΛΗΤΙΚΑ, ΘΗΒΑ

Αποτελέσματα των αθλητών Στίβου του ΓΣ ΠΙΝΔΑΡΟΣ ΘΗΒΑΣ στα πρωταθλήματα

ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ Κ18 ΑΝΔΡΩΝ – ΓΥΝΑΙΚΩΝ, ΛΑΡΙΣΑ 25-26 ΙΟΥΛΙΟΥ 2020

Μεγάλη επιτυχία του αθλητή του Γ.Σ. Πινδάρου Θηβών Βασίλη Ρουπάκα που κατέκτησε το αργυρό μετάλλιο στα 400Μ στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Ανδρών – Γυναικών που πραγματοποιήθηκε στη Λάρισα στις 25-26 Ιουλίου 2020.

Ο αθλητής έκανε μια πολύ καλή κούρσα & χρόνο επίδοσης 50.07. Έχασε την πρώτη θέση κυριολεκτικά στο νήμα με τον πρώτο αθλητή να τερματίζει με 50.04.

Άλλη μια μεγάλη επιτυχία στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Κ18 Ανδρών – Γυναικών για τον αθλητή του Γ.Σ. Πινδάρου Κωνσταντίνου Χρήστο που αναδείχτηκε 5ος Πανελληνιονίκης στο άλμα εις ύψος με νέο ατομικό ρεκόρ στα 1.85 !

ΔΙΑΣΥΛΛΟΓΙΚΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΑΝΔΡΩΝ-ΓΥΝΑΙΚΩΝ, ΧΑΛΚΙΔΑ  18-19 ΙΟΥΛΙΟΥ  2020                                       

Πολύ καλή εμφάνιση συνολικά για τον Γ.Σ ΠΙΝΔΑΡΟΣ ΘΗΒΩΝ στο Διασυλλογικό Πρωτάθλημα που έγινε το περασμένο ΣΚ στη Χαλκίδα. Για τρίτη συνεχόμενη φορά ο Σύλλογος έρχεται δεύτερος στη βαθμολογία συγκεντρώνοντας 176 βαθμούς.

Στους αγώνες πρωτεύσαν ο Δελής Δημήτρης στη δισκοβολία & τη σφαιροβολία ανδρών, η Ξυδώνα Νίκη στο μήκος & τον ακοντισμό  γυναικών, ο Ζιώγας Κων/νος στον ακοντισμό, ο Χαλιμούρδας Ιωάννης στο άλμα εις ύψος, ο Σταμάτης Χρήστος στα 200Μ.

Ο Ρουπάκας Βασίλης, αν και παίδας, τερμάτισε πρώτος στα 40ΟΜ και κέρδισε το αγώνισμα ανδρών και η κορασίδα Σβεντζούρη Ξανθή κέρδισε στο ύψος  γυναικών.

Εξαιρετική επίδοση και για την κορασίδα Κολυμπίρη Θεοδώρα που κατέκτησε δύο δεύτερες θέσεις στα 100Μ και 2ΟΟΜ.

Αναλυτικά τα αποτελέσματα για τους αθλητές Γ.Σ. Πίνδαρος Θηβών:

ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΑΝΔΡΩΝ

ΣΦΑΙΡΟΒΟΛΙΑ    1ος ΔΕΛΗΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ (επίδοση 14.08)                                                                

ΔΙΣΚΟΒΟΛΙΑ       1ος ΔΕΛΗΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ (49.35)     

ΑΚΟΝΤΙΣΜΟΣ    1ος ΖΙΩΓΑΣ ΚΩΝ/ΝΟΣ (50.80)         

ΥΨΟΣ  [1.82]      1ος  ΧΑΛΙΜΟΥΡΔΑΣ ΙΩΑΝΝΗΣ (1.94), 2ος ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ ΧΡΗΣΤΟΣ (1.84)  & 3ος ΧΑΛΙΜΟΥΡΔΑΣ ΚΩΝ/ΝΟΣ (1.80)                                                                                            

200Μ                    1ος ΣΤΑΜΑΤΗΣ ΧΡΗΣΤΟΣ (24.03) &  4ος ΝΤΑΜΚΑΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ (25.06)

400Μ                    1ος ΡΟΥΠΑΚΑΣ ΒΑΣΙΛΗΣ (50.41), 6ος ΝΤΑΜΚΑΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ (55.41) & 7ος ΣΤΑΜΑΤΗΣ ΧΡΗΣΤΟΣ (57.12)

800Μ                    3ος ΚΟΤΣΩΝΑΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ (2.09,85) & 6ος  ΣΑΣΛΗΣ ΑΝΑΣΤΑΣΗΣ                    

1500Μ                 5ος ΚΟΤΣΩΝΑΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ (4.34.99), 7ος  ΣΑΣΛΗΣ ΑΝΑΣΤΑΣΗΣ (4.54.04) & 8ος ΕΜΜΑΝΟΥΗΛΙΔΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ (4.55.85)                                                                         

5.000Μ                9ος ΕΜΜΑΝΟΥΗΛΙΔΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ (19.09,83)

ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΓΥΝΑΙΚΩΝ

ΑΚΟΝΤΙΣΜΟΣ     1η ΞΥΔΩΝΑ ΝΙΚΗ (39.10)                                                                           

ΜΗΚΟΣ                1η ΞΥΔΩΝΑ ΝΙΚΗ (5.98)

ΥΨΟΣ  [1.50]      1η  ΣΒΕΤΖΟΥΡΗ ΞΑΝΘΗ (1.54)      

ΤΡΙΠΛΟΥΝ           3η ΚΡΕΜΜΥΔΑ ΤΡΙΑΝΤΑΦΥΛΛΙΑ (11.16)   

100Μ                    2η ΚΟΛΥΜΠΙΡΗ ΘΕΟΔΩΡΑ (13.20)             

200Μ                    2η ΚΟΛΥΜΠΙΡΗ ΘΕΟΔΩΡΑ (27.42) & 5η ΚΟΚΟΝΤΙΝΗ ΜΑΡΙΑ (28.31)              

400Μ                    5η ΚΟΚΟΝΤΙΝΗ ΜΑΡΙΑ (1.04.56) 

800M                    3η MΠΕΝΑΚΗ ΣΤΕΦΑΝΙΑ (2.50,54)

1500Μ                 3η ΜΠΕΝΑΚΗ ΣΤΕΦΑΝΙΑ (5.52.00)